Jak zeskanować kod QR z telewizora?

Kody QR w aplikacji na telewizorach służą do tego, aby jeszcze szybciej zalogować się do Playera. Wystarczy, że zeskanujesz telefonem kod widoczny na ekranie Twojego telewizora i zostaniesz automatycznie zalogowany.

Najpierw musisz jednak zalogować się na tym samym koncie na telefonie w aplikacji mobilnej Player – sprawdź tutaj, jak to zrobić.

Uwaga: ta opcja jest dostępna tylko dla telefonów typu smartfon z działającym aparatem. Niektóre telefony mają wbudowaną opcję skanowania kodów, inne wymagają pobrania specjalnej aplikacji mobilnej.

KROK 1. Uruchom aparat fotograficzny w swoim telefonie.
KROK 2. Nakieruj wizjer aparatu na kod QR wyświetlający się na ekranie Twojego telewizora i poczekaj chwilę. Jeśli na ekranie pojawi się informacja o wykrytym kodzie QR, kliknij w link. Jeśli nie widzisz takiej informacji, konieczne będzie pobranie specjalnej aplikacji na Twój telefon.

Jak pobrać aplikację do skanowania kodu QR?
Wejdź do sklepu Google Play (telefony z systemem Android) i wyszukaj hasło „QR”. Wybierz jedną z aplikacji i kliknij POBIERZ / ZAINSTALUJ. Po zakończeniu pobierania odszukaj ją na telefonie i uruchom, a następnie wyraź konieczne zgody (dostęp do aparatu/kamery/multimediów). Następnie nakieruj wizjer na kod wyświetlający się na Twoim telewizorze i kliknij w przekierowanie.
KROK 3. Po zeskanowaniu kodu możesz korzystać z aplikacji Player na telewizorze.

Jeśli nie możesz skorzystać z opcji skanowania kodu QR, zaloguj się do aplikacji Player przez wpisanie kodu z telewizora – skorzystaj z instrukcji dla Smart TV/ PlayStation4 lub na Android TV.

Czy ta odpowiedź była pomocna?
Przekaż nam informacje jak możemy ulepszyć ten artykuł:
65% osób uznało odpowiedź za pomocną.
Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami