Jak zeskanować kod QR z telewizora?

Jeśli chcesz zalogować się na telewizorze lub przejść do zakupu usługi przez zeskanowanie kodu QR, rekomendujemy korzystanie z wbudowanego skanera kodów na swoim telefonie. W niektórych zewnętrznych aplikacjach do skanowania kodów QR pobieranych ze sklepów Google Play i Apple Store aktualnie obserwujemy pojawianie się po zeskanowaniu kodu QR nieautoryzowanych przekierowań do reklam Google, wymuszających podanie numeru karty i obciążających konto. Player nie jest odpowiedzialny za te przekierowania i nie pobiera w ten sposób płatności od klientów.
Przed autoryzacją zakupu zweryfikuj, czy odbiorcą płatności jest na pewno TVN S.A.


Pamiętaj, że podczas logowania nie jest konieczne wpisywanie numeru karty płatniczej.
W przypadku wystąpienia tego problemu prosimy o zgłaszanie tych reklam do Google i zalecamy kontakt z bankiem celem odzyskania środków poprzez zablokowanie transakcji, złożenie reklamacji lub skorzystanie z opcji chargeback.

Kody QR w aplikacji na telewizorach służą do tego, aby jeszcze szybciej zalogować się do Playera. Wystarczy, że zeskanujesz telefonem kod widoczny na ekranie Twojego telewizora i zostaniesz automatycznie zalogowany.

Najpierw musisz jednak zalogować się na tym samym koncie na telefonie w aplikacji mobilnej Player – sprawdź tutaj, jak to zrobić.

Uwaga: ta opcja jest dostępna tylko dla telefonów typu smartfon z działającym aparatem. Niektóre telefony mają wbudowaną opcję skanowania kodów, inne wymagają pobrania specjalnej aplikacji mobilnej.

KROK 1. Uruchom aparat fotograficzny w swoim telefonie.
KROK 2. Nakieruj wizjer aparatu na kod QR wyświetlający się na ekranie Twojego telewizora i poczekaj chwilę. Jeśli na ekranie pojawi się informacja o wykrytym kodzie QR, kliknij w link. Jeśli nie widzisz takiej informacji, konieczne będzie pobranie specjalnej aplikacji na Twój telefon.

Jak pobrać aplikację do skanowania kodu QR?
Wejdź do sklepu Google Play (telefony z systemem Android) i wyszukaj hasło „QR”. Wybierz jedną z aplikacji i kliknij POBIERZ / ZAINSTALUJ. Po zakończeniu pobierania odszukaj ją na telefonie i uruchom, a następnie wyraź konieczne zgody (dostęp do aparatu/kamery/multimediów). Następnie nakieruj wizjer na kod wyświetlający się na Twoim telewizorze i kliknij w przekierowanie.
KROK 3. Po zeskanowaniu kodu możesz korzystać z aplikacji Player na telewizorze.

Jeśli nie możesz skorzystać z opcji skanowania kodu QR, zaloguj się do aplikacji Player przez wpisanie kodu z telewizora – skorzystaj z instrukcji dla Smart TV/ PlayStation4 lub na Android TV.

Czy ta odpowiedź była pomocna?
Przekaż nam informacje jak możemy ulepszyć ten artykuł:
67% osób uznało odpowiedź za pomocną.
Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami