Jakie warunki techniczne muszę spełnić, żeby korzystać z Playera?

Sprawne korzystanie i oglądanie materiałów dostępnych w Playerze wymaga dostępu do dowolnego typu połączenia z Internetem, o przepustowości nie mniejszej niż 6 Mb/s (oraz co najmniej 25 Mb/s w przypadku materiałów w jakości Ultra HD).

Jeśli obserwujesz problemy z działaniem Playera, możesz go przetestować z inną siecią internetową - w tym celu skorzystaj z alternatywnego połączenia wi-fi lub skonfiguruj hotspot na swoim telefonie i udostępnij dane sieciowe (sprawdź, jak to zrobić). 

Przeglądarki www

Jakość odtwarzanych materiałów zależy od indywidualnych ustawień komputera – duży wpływ na jakość mają ustawienia programów antywirusowych, firewalli oraz aktywność programów typu p2p.

Player dostępny jest na systemach operacyjnych: Windows 8, Mac OSX 10.12 i ich nowszych wersjach.

Przeglądarki www, na jakich dostępny jest Player, to:

a) Mozilla Firefox;
b) Opera;
c) Google Chrome;
d) Microsoft Edge;
e) Apple Safari, jeżeli wersja jest wyższa niż 10.0.

Dodatkowo upewnij się, że przeglądarka z której korzystasz ma włączoną obsługę plików „cookies” oraz JavaScript.

Aby mieć pewność, że Twój komputer spełnia wszystkie wymagania skorzystaj z funkcji Test zgodności.

Twój ekran powinien być szerokości co najmniej 1366 px.

Aplikacje mobilne

Z Playera możesz korzystać poprzez Aplikację Mobilną na urządzeniach przenośnych, w których nie zostały wprowadzone modyfikacje niezgodne z zaleceniami producenta urządzenia, określonymi w jego szczegółowych warunkach użytkowania oraz warunkach gwarancji. Aplikacja Mobilna dostępna jest na urządzeniach zaopatrzonych w jeden z następujących systemów operacyjnych:

  • Najnowszą aktualną wersję systemu Android, oficjalnie opublikowaną przez producenta systemu (informacje dostępne pod adresem internetowym https://www.android.com/) lub którąkolwiek z 2 wersji poprzedzających wersję najnowszą], wspierającą wg informacji producenta systemu co najmniej jeden spośród systemów zabezpieczeń treści (DRM) Widevine Classic lub Widevine Modular;
  • Najnowszą aktualną wersję systemu iOS, oficjalnie opublikowaną przez producenta systemu (informacje dostępne pod adresem internetowym http://www.apple.com/) lub którąkolwiek z 2 wersji poprzedzających wersję najnowszą;
  • Windows Phone 10 Mobile.

Smart TV

Korzystanie z Playera jest możliwe na niektórych telewizorach Smart TV, za pośrednictwem niektórych konsoli oraz niektórych dekoderów STB. Sprawdź dostępność Playera na Twoim urządzeniu. 

Czy ta odpowiedź była pomocna?
Przekaż nam informacje jak możemy ulepszyć ten artykuł:
31% osób uznało odpowiedź za pomocną.
Masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami